Sortiment | Tejpy

Tejpy

 

Tejp je speciální lepící páska, které se využívá při léčebné technice zvané tejpování. Lepí se na přímo na kůži (eventuelně na pod/předtejpovací pásku), a tím dochází v konkrétní problémové oblasti k pasivní podpoře kloubů a vazů. Úkolem této podpory je ulevit namáhanému kloubu a snížit přetěžování dané oblasti.

Kineziologické tejpy

 

Kinesiologický tejp je speciálně a cíleně navržená páska, která se používá při metodě kineziologického tejpování. Tato páska „pracuje s tělem“, zajišťuje plný rozsah pohybu, nijak ho neomezuje. Funkce tejpu je založena na principu povzbuzení, aktivaci nervové a oběhové soustavy, která pozitivně ovlivňuje muskuloskeletární a lymfatickou soustavu. Po nalepení tejp zvyšuje proudění lymfatického a krevního oběhu, zároveň dochází ke snížení tlaku na cévy a stimuluje kožní receptory. Všechny tyto faktory pozitivně ovlivňují a urychlují proces hojení.

V naší prodejně naleznete různé druhy tejpů, kineziotejpů a křížových tejpů. Jejich odbornou aplikaci vám zajistí naše fyzioterapeutka, Mgr. Marcela Lajnerová.